Predstavljajte si, kako odhajate v trgovski center. Na nakupovalnem listku (v glavi seveda) imate:
- hlače,
- marmelado in grisine
- želite pa obiskati tudi mobilnega operaterja, ker vas zanima, kako spremeniti naročnino za telefon.
Nič od navedenega ni življenjsko pomembno, nimate omejenega časa … med sprostitvenim sprehodom po trgovskem centru si ogledujete izložbe, potešite lakoto in žejo ter ustrežete še nekaj željam vašega malčka, odgovorite na nekaj klicev in preberete elektronsko pošto.
Naenkrat opazite, da je minilo 3 ure od vašega vstopa in da se trgovski center čez 10 minut zapira. Hitro opravite nakup v trgovini z živili, da le ne pridete domov s popolnoma ne obkljukanim seznamom.
Znano?
Tako je videti nakup v spletni trgovini, le da tukaj čas obiska beležimo v sekundah in ne urah.
Brskanje po straneh; pritegne nas zavihek brezplačno, pristanemo pa na YouTubu, kjer si ogledujemo zadnji video.
Ali celo na Facebooku, ker nas zanima kaj o lastniku strani. V prvi sekundi smo pozabili, kaj smo iskali in zakaj smo sploh na tej strani.
Zadnja leta so veliko bolj v ospredju posamezne prodajne ali pristajalne strani kot pa vsem znane klasične spletne strani.
Potem ste na pravem mestu. Prijavite se na brezplačni posvet in začnite reševati svoje probleme – izzive.
Poznate razliko med spletno stranjo (web page) in prodajno stranjo (sales page)?
Spletna stran
Nam omogoča celoten vpogled v neko dejavnost. Ponuja večjo količino informacij in obiskovalcu pušča svobodo brskanja.
Prodajna stran
Je omejena na eno temo in en sam namen in obiskovalcu ne daje veliko izbire pri brskanju. Stran nima menijev, podstrani ali drugih možnosti brskanja. Prodajne strani so največkrat tako imenovanje “one site page” – enostranske spletne strani.
Na prodajno stran bralca po navadi pošljemo z enim namenom in enim ciljem. Če smo z oglasnim sporočilom pritegnili pozornost bralca, ga sedaj vodeno peljemo do cilja. Umaknemo vse motilce in mu ponudimo fokusirano branje. To so tudi razlogi, zakaj je ta stran učinkovitejša oziroma je namen take strani dosežen večkrat, kot pri klasični spletni strani ali spletni trgovini.
Spletno stran torej lahko primerjamo z nakupovanjem v trgovskem centru. Velika izbira, nevoden in nekontroliran nakup.
Medtem, ko je prodajno stran bolje primerjati s specializirano trgovino ali dejavnostjo.
Potrebujemo novo pričesko? Potem takoj zavijemo v frizerski salon in pridemo do zastavljenega cilja direktno, hitro in brez motenj. Cilj dosežen z lahkoto – prodajna stran deluje enako.
Če se sedaj sprašujete, kaj je primerno za vas in kako do take prodajne strani, vam lahko vse to na brezplačnem posvetu pojasni Mojca Babuder – mentorica in strokovnjakinja na področju marketinga in prodaje. Termin za posvet si rezervirajte tukaj.
Če pa ste se že odločili, da si postavite prodajno stran, poglejmo, kakšne sestavine naj vsebuje taka stran, da je obiskovalec ne bo zapustil že pri naslovu.
1. Naslov - vaba
Z naslovom pritegnem pozornost. Naslov odloča o prihodnjih aktivnostih potencialne stranke. Če naslov ne pritegne, smo že v prvem koraku potencialno stranko izgubili. Na naslov glejte kot na vabo. Če je vaba dobra, se bo “plen prijel”. Če je vaba slaba, smo bitko izgubili že pri naslovu.
Kako napisati dober naslov? Pri tem vam gotovo lahko pomaga Vida, ki vidi, zato se pri njej naročite na brezplačni posvet tukaj.
Naslovu ni treba pojasniti vsebine ponudbe. Mora pa pritegniti pozornost.
Pojasnjevanju služi podnaslov, ki dodatno potrdi željo po nadaljnjem branju, če je seveda zanimiv.
2. Podnaslov - razlaga naslova
Podnaslov povzroči radovednost, željo po nadaljnjem branju ali željo po več informacijah. S podnaslovom vzbudimo zanimanje.
Postavimo vprašanje, ki je vezano na problem, ki ga rešujemo, ali navedemo dejstvo, ki navaja željo ali cilj. V podnaslovu zapišemo konkretna časovna ali količinska dejstva. Ta del se vsebinsko nanaša na naš produkt ali storitev. Vnesemo lahko tudi čustva kot posledico ali rezultat.
3. Izpostavimo problem , ki ga rešujemo s storitvijo ali izdelkom
4. Rešitev problema - naš produkt ali storitev
Tukaj je šele prostor za predstavitev naše ideje, kako smo ali bomo nekomu rešili problem, kakšne cilje lahko doseže, kakšne izboljšave sledijo. Vpletamo pozitivna čustva. Vlivamo upanje in pridobivamo željo bralca po enakem izidu, kot ga ponujamo.
To lahko naredimo v obliki teksta, zgodbe, videa, izjave strank, ki so ta cilj že dosegle z našo pomočjo …
5. Izjava avtorja – o meni
Tukaj pridobimo dodatno zaupanje, prostor za dokazovanje strokovnosti, upravičenost – proof of authority. Šele zdaj je čas, da se postavimo v ospredje, povemo, kdo smo in zakaj smo vredni zaupanja. To lahko podpremo z izjavami strank.
6. Dokazilo javnosti – izjave strank, mnenja drugih,...
7. Klic k akciji – call to action
Že med samo stranjo in med razdelki omogočimo bralcu, da se odloči za akcijo – nakup, naročilo, oziroma karkoli pač od njega pričakujemo in želimo, da naredi.
Nekdo se že po prvi zgodbi ali naslovu lahko odloči, da je to namenjeno prav njemu, zato mu NE kradimo časa in omogočimo takojšno AKCIJO – gumb za nadaljno dejanje – nakup.
Nekdo spet pa potrebuje več vsebine, več zgodbe, več dejstev, več navedb in bo priplužil prav do konca strani in večkrat prebral posamezne razdelke. Zato tudi temu bralcu ne otežujmo dela in imejmo zelo jasno ločene razdelke med seboj.
S tehnično in grafično rešitvijo prodajne strani vam bo pomagala Mojca Babuder. Za posvet si rezervirajte svoj termin tukaj.